Početna / Hajde, medo, van, nisi rek’o “dobar dan”!

Hajde, medo, van, nisi rek’o “dobar dan”!

9.2.2024.

Hajde, medo, van, nisi rek’o “dobar dan”!

Novootvorena trgovina „EN TEN TIN“ u Đelekovcu radosno iščekuje svoje kupce!

U Iskricama smo oformili centar trgovine u kojem djeca svakodnevno izmjenjuju uloge kupca i prodavatelja. Pitale smo djecu što nam je potrebno za igru trgovine, a oni su sa oduševljenjem nabrajali što se sve može kupiti u dućanu. U sobi su pronašli nešto već potrebno za igru poput raznih ambalaža iz centra kuhinje, također su nam poslužile stvari i iz kozmetičkog kutka, a upotrijebili smo i košarice iz obiteljskog centra te kutu za prodavačicu iz likovnog dijela sobe. Djecu smo poučile o različitim namirnicama,  o njihovom skladištenju s obzirom na kvarljivost, što je to barkod, kako se skenira proizvod, čemu služi račun.

Naš cilj je osvijestiti važnost bontona u različitim situacijama (pozdravi, zahvale) te osvijestiti važnost brojeva kroz igru plaćanja novčanicama i kovanicama eura. Također, blagajna i aparat za kartice upotpunile su novi kutak koji im pomaže u savladavanju predmatematičkih vještina. Simboličkom igrom trgovine „EN TEN TIN“, naši mališani stječu nove spoznaje o svijetu koji je dio njihove svakidašnjice.