Početna / Sveti Nikola u Iskrici

Sveti Nikola u Iskrici

8.12.2023.

Sveti Nikola u Iskrici

Dok se vrtićom širio žamor izmjenjivanja informacija o posjetu Nikole u domove i dobivenim poklonima, popraćen emocijama uzbuđenja i ushićenja, na vratima se pojavio svetac kojeg sva djeca vole. Nakon prvotnog šoka i upita „A gdje je Krampus?“, djeca su slobodno i s povjerenjem prilazila Nikoli i ulazila u otvorenu  komunikaciju ispitujući ga činjenice o njemu i njegovu životu.

I nije bio ovo samo posjet sveca već jedno pravo druženje koje se nastavilo zajedničkim likovnim izrazom, pjesmom te štafetnom igrom pakiranja poklona u Nikolinu vreću.

Naravno, na kraju nas je Nikola nagradio slatkim vrećicama, a pri odlasku dobacio: „Ostanite onakvi kakvi ste upravo sada, ostanite djeca“.

Od Iskrica već poznati pozdrav svima: Ho-ho-ho do skora!