Početna / Večer matematike

Večer matematike

13.12.2023.

Večer matematike

Povodom održavanja radionice „Večer matematike“ , projekt Hrvatskog matematičkog društva, nastojale smo potaknuti djecu i roditelje o važnosti razvijanja pozitivnog stava djece prema matematici.

Znamo da nam (najčešće) matematika od najranijih školskih dana stvara određene poteškoće i zato učestalo već sam pojam matematika izaziva određene negativne konotacije. Upravo zbog toga, nastojale smo preventivno djelovati sudjelovanjem u zabavnim aktivnostima koje otkrivaju  često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike.

Naime, stvaranjem novih ideja o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazivanjem matematičkih problema, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo – pa tako i naši najmlađi.