Početna / Zimska čarolija u skupini Mišići

Zimska čarolija u skupini Mišići

20.1.2020.

Zimska čarolija u skupini Mišići

Povratkom u vrtić djeca su bila marljiva kao i uvijek. Kako nismo dočekali pravi snijeg odlučili smo dovesti zimsku čaroliju u našu skupinu. Tako su se djeca okušala u pravljenju i igri s umjetnim snijegom od čega su nastajale razne čarobne stvari. Izrađivali smo snjegoviće na najrazličitije načine: od umjetnog snijega, pjene za brijanje, slanog tijesta, plastelina, papirnatih tuljaca. Također, okušali smo se i u likovnim aktivnostima slikanja snjegovića, izrade snježne kugle, crtanja pahuljica, drveća prekrivenih pahuljama i ledom. Aktivnosti smo popratili raznim prigodnim pričama i pjesmicama, didaktičkim igrama pridruživanja količine broju, a predškolci su se okušali i u aktivnosti šivanja snjegovića provlačeći iglu i konac kroz rupice na papiru. Svoju zimsku čaroliju nastavljamo i sljedeći tjedan kada nastavljamo i svoj projekt „Put oko svijeta“ te odlazimo na daleku Antartiku i Sjeverni pol.