Početna / Čarobna jesen u Zvončici

Čarobna jesen u Zvončici

17.10.2022.

Čarobna jesen u Zvončici

JESEN JE DOŠLA

Toplo ljeto već je prošlo,

lišće  šušti pokraj puta,

čujte kako vjetar pjeva:

došla nam je jesen žuta.

Drago Sunce, Zemljo draga

hvala vam za vaša blaga.

Nakon perioda adaptacije koji smo vrlo uspješno savladali i prilagodili se prostoru, sa svojim odgojiteljicama u koje su djeca stekla veliko povjerenje i s veseljem dolaze u vrtić, odlučili smo to proslaviti uz divno i čarobno godišnje doba jesen koja nam je pokucala na vrata.

Tako smo upoznali sve njene plodove kroz istraživačko-spoznajne aktivnosti, istraživali okuse i mirise plodova te kroz slobodnu igru spoznavali njihove karakteristike. Zahvalni na svim darovima jeseni, zahvalnost smo iskazali i proslavom Dana kruha te mijesili i rezali plastelin kako bismo upoznali pribor i plastelin kao likovni materijal i time napravili pripremu za mijesiti tijesto i postati pravi mali pekari i kuhari. Zahvaljujemo roditeljima na suradnji i donošenju materijala za naše aktivnosti koje su djecu razveselile i otvorile im priliku za usvajanje novih iskustava. Na kraju tjedna počastili smo se finim pekarskim proizvodima iz domaće radinosti naših obitelji. Pogledajte našu malu fotogaleriju ali bogatu jesenskim aktivnostima koje smo izdvojili.