Početna / Čitaj mi, čitaj

Čitaj mi, čitaj

1.3.2024.

Čitaj mi, čitaj

Povodom obilježavanja tjedna materinjeg jezika, ugostili smo u Iskricama našeg kazališnog redatelja i dječjeg pisca Damira Mađarića te njegovu kćer, producenticu, Jelenu.

Damirov najprodavaniji roman za djecu i mladež, Kako smo od bankrota spasili mamu i tatu, dočarao nam je svakodnevnu obiteljsku atmosferu jedne sasvim (ne)obične obitelji.

Naši  znatiželjni mališani po prvi puta su se susreli sa piscem knjiga i to ih je zaintrigiralo:

Luka:  A pogriješite kad u pisanju?

Matias: Kako zapisujete riječi? Na papiru ili na kompjuteru?

 

Zahvaljujemo se našim gostima što su nas upoznali s proznom formom romana te pojmom scenarij. Bilo je interesantno dočarati djeci kako nastaje film, što smo morali i utvrditi kratkometražnim hrvatskim dramskim uratkom „Zeko“ (taj dio je zasigurno bio najzanimljiviji).

S veseljem se radujemo novom predstavljanju knjige gospodina Mađarića, a očekujemo i novi filmski projekt mlade producentice Jelene. Hvalevrijedno predavanje bilo je u znaku razvijanja materinjeg hrvatskog jezika, ali i netipičnih zanimanja.