Početna / Dan planeta Zemlje

Dan planeta Zemlje

29.4.2019.

Dan planeta Zemlje

Neizostavna aktivnost Dječjeg vrtića „Iskrica“ je proslava rođendana pa stoga ni rođendan planeta Zemlje nije ostao nezapažen i neobilježen. Cjelotjednim poticajima kojima su djeca rado pristupala poput eksperimenta, likovnih izraza prirode, životno-praktičnih aktivnosti poput sadnje cvijeća, uređivanja postojećih cvjetnjaka, proljetne ophodnje i sl. cilj je bio poticati ekološku svijest. Upoznavajući bogatstvo života koji ju ispunjava, djeca su također izrazila i zabrinutost zbog nebrige (razbacani otpad na otoku s kontejnerima) i njenog uništenja.

Uz stihove „U sebi nosim jednu želju, okupati zemlju u veselju. Paziti je snagom srca svog, ja sam pravi ekolog“  i niz dječjih poruka što planeti, što ljudima, iako mali, sigurno je da će sklopovi spomenutih aktivnosti stvoriti navike ekološke odgovornosti.