Početna / Dani zahvalnosti za plodove zemlje i život u šumi

Dani zahvalnosti za plodove zemlje i život u šumi

3.11.2023.

Dani zahvalnosti za plodove zemlje i život u šumi

Protekli period obilježili smo Dane kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje. U suradnji s roditeljima prikupili smo različite jesenske plodove koje smo povezali s prehranom i životom šumskih životinja. Tako smo mijesili vlastite kruščiće od slanog tijesta, isprobavali različito voće i povrće, manipulirali različitim prirodnim materijalima poput kukuruza, lišća, lješnjaka, oraha, češera i na taj način istraživali okuse, mirise, strukturu materijala. Naučili smo čime se hrane šumske životinje poput vjeverice, medvjeda, ježa… Mnoštvom likovnih aktivnosti razvijali smo kreativnost, senzibilitet za različita likovna sredstva i materijale i vještinu svladavanja različitih tehnika oblikovanja. Uz pregršt igara s pjevanjem poput  “Boc – boc iglicama”, “Mali bratec Ivo”, “Kruška, jabuka, šljiva” razvijali smo razvoj glazbenog pamćenja, usklađenost pokreta i glazbe.

 Tek maleni djelić atmosfere možete pogledati u fotogaleriji.