Početna / Dječji radovi za likovni natječaj „Cvjetići sv. Antuna” polaznika skupine „Zvončić“ Gola

Dječji radovi za likovni natječaj „Cvjetići sv. Antuna” polaznika skupine „Zvončić“ Gola

24.5.2019.

Dječji radovi za likovni natječaj „Cvjetići sv. Antuna” polaznika skupine „Zvončić“ Gola

Razne likovne tehnike pogoduju stimulaciji brojnih senzornih područja, a posebice vida te taktilnog osjeta. Korištenje raznovrsnih likovnih tehnika potiče jačanje grafomotorike djeteta. Likovne aktivnosti važne su za usmjeravanje pažnje za bolju koncentraciju za razvoj divergentnog mišljenja, a samim time i kreativnosti. Likovnost djeteta u vrtiću utječe na djetetov razvoj na svim područjima, naglasak je na kreativnosti i komunikativnosti kroz likovno izražavanje, razvoju djetetova samopoštovanja i samopouzdanja, svijest o sebi kao jedinstvenom i neponovljivom biću.

„Svako dijete je umjetnik. Problem je ostati umjetnik nakon odrastanja.“ Pablo Picasso