Početna / Dolazak proljeća u Zvončicu

Dolazak proljeća u Zvončicu

1.4.2022.

Dolazak proljeća u Zvončicu

Sunce u čudu gleda kako se na livadi pospano proteže proljetno cvijeće. Livada se zabijelila visibabama i zažutjela jaglacima. U grmlju se skrivaju ljubičice. Na rubu puteljka ljuljaju se zvončići, a uz potok plave se sićušne potočnice. Gleda Sunce tu ljepotu i razmišlja: “Kako su pospani, zar ne znaju da je stiglo proljeće? Čudnog li cvijeća?” – pomisli Sunce i jače zagrije Zemlju. A onda, pogledaj čuda! Visibabe zaplešu, nemirni zvončići zazvone, ljubičice snažno zamirišu, a jaglaci se zažute kao sunca u travi. Stiglo je, stiglo! Otrči do livade i sam se uvjeri.

Pogledaj, udahni, pomiriši zrak, stiglo je proljeće!
Proljeće je stiglo i u Zvončicu, a u fotogaleriji pogledajte kako smo ga radosno dočekali. 🙂