Početna / Domaće životinje

Domaće životinje

6.7.2020.

Domaće životinje

Djeca mlađe skupine “Pčelice” pokazala su veliku zainteresiranost za domaće životinje pa smo se tijekom prošla dva tjedna upravo bavili tom temom. U naše aktivnosti uključili su se i naši vrijedni roditelji koji su kod kuće snimali djecu s njihovim kućnim životinjama i slali nam prekrasne fotografije od kojih smo s djecom složili veliki plakat koji su djeca svakodnevno promatrala s velikom radošću i opisivala svoje kućne ljubimce. Djeci je to bio dodatni poticaj za još veće istraživanje. Uredili smo centar staništa životinja, obogatili ga različitim neoblikovanim materijalom, gumenim domaćim životinjama, izradili senzornu kravu za mužnju, peradarnik, senzorne kutije. Kroz raznovrsne aktivnosti, slikovnice, priče, pjesmice, edukativne videozapise, različite likovne tehnike djeca su produbila znanje o izgledu, karakteristikama i glasanju domaćih životinja.