Početna / Druženje s roditeljima

Druženje s roditeljima

11.3.2024.

Druženje s roditeljima

Mi nastavljamo s druženjem s roditeljima u vrtiću jer uključivanjem roditelja u odgojnu skupinu stvaraju se poticajni uvjeti za rast i razvoj svakog djeteta. Djeca stječu nova iskustva, ideje, jačaju pozitivnu sliku o sebi, grade empatiju i jačaju socijalne kompetencije, dok roditelji imaju mogućnost upoznati svoje dijete u socijalnom kontekstu koji je drugačiji od roditeljskog.

Gospođa Marija Horvat Markov posjetila je skupinu ‘“Bubamare“ i predstavila im svoje zanimanje policijskog službenika. Njezinom pojavom u skupini djeca su ostala iznenađena no ubrzo je postala suigrač. Nakon što je mama Marija opisala svoju uniformu te opremu koju koristi u svom poslu (stop palica, lisice, kape, reflektirajući prsluk), djeca su  i sama mogla isprobati i uživjeti se u ulogu policajca. U skupini je puno dječaka pa su doista uživali. S njom u skupinu kao gost iznenađenja došla je i gospođa Ivana Tkalčić obučena u vatrogasnu uniformu. Teta Ivana se isto brzo uklopila u igru te im objasnila što rade vatrogasci i čemu služi veliki šljem za glavu, a onda pomogla i djeci stavljati ga na glavu. Druženje s našim vrlo zanimljivim gošćama bilo je uzbudljivo te je za kraj mama Marija počastila djecu sa slatkišima. I ovim putem joj se zahvaljujemo na suradnji, kao i teti Ivani te ih pozivamo da nam dođu ponovo.