Početna / Edukacija Vidi i klikni u Dječjem vrtiću “Potočić”

Edukacija Vidi i klikni u Dječjem vrtiću “Potočić”

9.4.2019.

Edukacija Vidi i klikni u Dječjem vrtiću “Potočić”

Potočići su i ove pedagoške godine sudjelovali u edukativnom programu HAK-a Vidi i klikni održanog u sportskoj dvorani Osnovne škole Koprivnički Bregi.

U program su uključena  djeca predškolci iz vrtića  i programa predškole izvan redovitog programa. Ove pedagoške godine su nam se priključila i djeca iz Dječjeg vrtića “Leptirić” iz Hlebina. Djeca su aktivno sudjelovala u simuliranim prometnim situacijama u kojima bi se kao budući školarci ubrzo mogli naći.

Edukativni program omogućuje djeci aktivno sudjelovanje u različitim situacijama u prometu, što uključuje – korištenje i vezanje sigurnosnim pojasom, korištenje dječjih sjedalica, sigurno hodanje ulicom te prelaženje ceste po obilježenim pješačkim prijelazom i bez njega.