Početna / Geometrijski oblici u Zvjezdicama

Geometrijski oblici u Zvjezdicama

1.3.2024.

Geometrijski oblici u Zvjezdicama

Tema ovog tjedna u Zvjezdicama bili su geometrijski oblici. Cilj aktivnosti bio je prepoznavanje i razlikovanje geometrijskih oblika te imenovanje geometrijskih pojmova. Posebno smo razvijali okulomotoriku rezanjem i lijepljenjem oblika po crti. Izradili smo robote i kućice od geometrijskih oblika. Pogađali smo oblike po opipu, igrali se građenja, konstruiranja i slaganja geometrijskih oblika. Također, pogledali smo i edukativni video o geometrijskim oblicima i poslušali priče “Kako su se sprijateljili trg i pravokutnik” te “Grad geometrijskih oblika”. Šetnja po našem selu omogućila je djeci da prepoznaju geometrijske oblike koji nas okružuju, a usput smo sreli neobične prolaznike, male kozliće prema kojima su Zvjezdice bile jako pažljive.