Početna / HGSS u posjetu djeci iz Dječjeg vrtića Potočnica i Lastavica

HGSS u posjetu djeci iz Dječjeg vrtića Potočnica i Lastavica

20.5.2019.

HGSS u posjetu djeci iz Dječjeg vrtića Potočnica i Lastavica
“HRABROST JE BITI DRUGAČIJI OD OSTALIH.” Sv. Rita

U suradnji s Dječjim vrtićima “Potočnica” Sigetec i “Lastavica” Peteranec članovi HGSS-a Koprivnica održali su edukaciju i demonstrirali vježbu spašavanja u dvorištu Dječjeg vrtića “Potočnica” Sigetec. Edukacija je održana na temu zaštite i spašavanja. U sklopu prezentacije HGSS-a, djeci je prezentirana oprema koju koriste gorski spašavatelji, nosilo i vozilo. Djeci su također prikazali opasnost na planini, gdje su iskoristili dječje igralište kako bi u sigurnom okruženju simulirali opasnost na planini te ih uputili na uobičajenu situaciju akcije potrage i spašavanja.