Početna / Istraživanje zvuka u skupini Bubamare

Istraživanje zvuka u skupini Bubamare

30.5.2019.

Istraživanje zvuka u skupini Bubamare

Cilj aktivnosti bio je kod djece razviti i produbiti interes za glazbu, omogućiti aktivan doživljaj glazbe te otkrivanje i stvaranje različitih zvukova, tonova, melodija, poticati emocionalni i kognitivni razvoj djeteta, te njihovu kreativnost i stvaralaštvo.

U bogatom poticajnom glazbenom okruženju djeci je bilo ponuđeno pjevanje, pjevanje uz sviranje na dječjim instrumentima, udaraljkama i zvečkama, igre prepoznavanja i zapamćivanja zvukova, aktivno slušanje glazbe, likovno izražavanje, te izrada instrumenata od neoblikovanog materijala, šuškalica, ali i upoznavanje s glazbenim instrumentima (gitara, truba, sintisajzer, ksilofon, harmonika i frula).

Djeca su doista uživala jer ove aktivnosti potiču vedro i radosno raspoloženje.