Početna / Izlet na imanje Stari zanati

Izlet na imanje Stari zanati

11.10.2019.

Izlet na imanje Stari zanati

Na imanju nas je ugostio gospodin T.Ž. Upoznao nas je s imanjem te smo započeli s radionicama. Na samom početku u starom štaglju nam se predstavio slikar Z.K. s kojim smo imali radionicu crtanja akrilnim bojama. Zadatak je bio da svako dijete koje je dobilo na poklon drveni cvjetić na štapiću oslika svoj cvjetić koji nose kući za uspomenu. Nakon slikanja posjetili smo radionicu izrade drvenih igračaka gdje je svako dijete moglo na drvetu nacrtati nešto što će nam izraditi od drveta. I to su dobili za uspomenu da nose kući. Nakon toga naučili smo kako kovač izrađuje stvari od željeza te sami isprobali lupati čekićem o nakovanj. Vidjeli smo kako se izrađuju posude od gline. Uslijedila je šetnja kukuruznim labirintom te branje kukuruza nakon kojeg su djeci pokazali kako se kukuruz prije runjio, puljio i mljeo. Završili smo u voćnjaku jabuka gdje smo ponovili za što se sve jabuke koriste i na kraju su nas počastili štrukljima od jabuka.