Početna / Izložba i potraga za pisanicama

Izložba i potraga za pisanicama

4.4.2024.

Izložba i potraga za pisanicama

U suradnji Društva žena Gola, Udruge “ Prekodravski zvon” i Dječjeg vrtića Vrapčić, PO “ Zvončić “ Gola odražana je Izložba pisanica i eksponata prigodne tematike. Kipar Dragutin Ciglar izradio je s djecom polaznicima vrtićke skupine Zvončić keramičke pisanice koje su jednako tako bile izložene na izložbi. Prigodnim riječima pozdravila nas je predsjednica udruge  “Prekodravski zvon“ Milka Novaković, općinski načelnik doktor Stjepan Milinković, ravnateljica Dječjeg vrtića Vrapčić Sanela Brgles i maleni vrtićanci koji su svojim plesom otvorili izložbu na kojoj su i sami bili  izlagači svojih radova u različitim tehnikama.

Nakon izložbe u parku je Udruga žena Gola priredila potragu za pisanicama što je najviše obradovalo najmanje. Zaključno možemo reći da ovo društvo i najmanji naraštaji rastu na korijenima tradicije, kulture i međusobnog zajedništva kojeg prenose na svoje najmanje.