Početna / Izradimo geometrijske likove

Izradimo geometrijske likove

22.5.2020.

Izradimo geometrijske likove

Za ovu aktivnost potrebno vam je: predlošci geometrijskih likova, domaći plastelin i čačkalice. Recept za izradu domaćeg plastelina možete pronaći na našoj internetskoj stranici pod kategorijom – Vijesti iz dječjih vrtića – Dječji vrtić Vrapčić u članku Recepti za domaću izradu.

Cilj aktivnosti je da dijete oblikuje plastelin u kuglice te uz pomoć predložaka geometrijskih likova i čačkalica konstruira zadane geometrijske likove. Aktivnost se može proširiti na način da se dijete potakne na konstruiranje i imenovanje i geometrijskih tijela: kocka, kvadar, piramida…

Ovom aktivnosti dijete razvija okulomotoriku (finu motoriku šake), stječe iskustva istraživanjem odnosa i veza među predmetima (oblici, veličine, obilježja, konstrukcije) te razvija operativno mišljenje (stvara pojmove geometrijskih likova i tijela, imenuje i uspoređuje iste te uočava njihove sličnosti i razlike).