Početna / Jesen u skupini Mali zeko

Jesen u skupini Mali zeko

22.11.2020.

Jesen u skupini Mali zeko

Kroz različite aktivnosti obilježili smo godišnje doba jesen koje smo povezali s Danima jabuka. Ponuđeni poticaji naše su dane učinili zanimljivijima, veselijima, zabavnijima, ali uz sve to i poučnima.

Zečići su manipuliranjem različitim materijalima poput kukuruza, brašna, kestena, žira razvijali taktilnu percepciju te istraživali strukturu i oblik prirodnih materijala. Presipavanjem, punjenjem, pražnjenjem, umetanjem u otvore, nošenjem te različitim drugim aktivnostima utjecali smo na razvoj koordinacije i preciznosti u baratanju predmetima.

Dane jabuka obilježili smo kroz razne didaktičke igre (provlačenje kroz rupice, razvrstavanjem po boji) pomoću kojih smo razvijali finu motoriku. Degustacijom jabuka, istraživanjem njezina okusa, mirisa, boje i teksture Zečići su razvijali svoju percepciju okusa i mirisa. Likovne aktivnosti nas posebno vesele i njima s radošću pristupamo i razvijamo svoju maštu i kreativnost.