Početna / Jesenski dani u Zvončici

Jesenski dani u Zvončici

14.10.2020.

Jesenski dani u Zvončici

Proteklih smo dana obilježili dolazak jeseni raznovrsnim aktivnostima.  Tako smo različitim prirodnim materijalima i likovnim aktivnostima svoje dane učinili zabavnima, zanimljivima i prije svega poučnima.

Manipuliranje sa sipkim materijalima utjecalo je na razvoj dječje taktilne percepcije (struktura, tekstura materijala)  kao i na razvoj vizualne percepcije (oblici, boje, prirodni materijali – drvo, grančice…), ali i na razvoj koordinacije, preciznosti u baratanju predmetima i razvoj okulomotorike te složenih senzornih vještina i preciznosti (miješanje, presipavanje iz posuda različitih veličina, rezanje škarama…).

Likovnim aktivnostima Zvončice se jako vesele, uvijek su spremne za istraživanje novih likovnih tehnika pa smo i ovim aktivnostima pridonijeli razvoju senzibiliteta za različita likovna sredstva i materijale.  Kako bismo zadovoljili dječju znatiželju i kreativnost, slikali smo, modelirali plastelin, šišali ovcu, igrali se u „šumi“, na „seoskom imanju“.