18.10.2024.

Dane kruha u grupama “Leptirići” i “Bubamare” obilježili smo u razdoblju od 7. do 18. listopada 2024. godine. Ovaj blagdan je usko povezan sa Svjetskim danom hrane (16. listopada), koji se obilježava od 1979. godine radi podizanja svijesti o problemu nedostatka hrane u svijetu i potrebi borbe protiv gladi.
Ciljevi obilježavanja Dana kruha i Dana zahvalnosti za plodove zemlje su:
- upoznati djecu s procesom nastanka kruha,
- upoznati ih s različitim vrstama voća, povrća i drugih plodova jeseni,
- promovirati zdravu prehranu i pravilan odnos prema hrani.
Kroz priče, pjesme, recitacije i igrokaze, djeca su cijeli tjedan učila o procesu nastanka kruha, njegovoj primjeni i važnosti u svakodnevnom životu. Također su se upoznala s procesom nastanka kruha putem raznih aplikacija, slikopriča i edukativnih filmova. Najviše su uživala u izradi vlastitih peciva i kolača, a skupina Leptirići je za kraj tjedna napravila pitu od jabuka, obilježivši tako i Svjetski dan jabuka.
Djeca su kroz aktivnosti izražavanja i stvaranja prikazivala svoje doživljaje i viđenja jeseni i njezinih plodova.
Povodom Dana kruha i dana zahvalnosti za plodove zemlje, 14. listopada organizirali smo svečanost u vrtiću na kojoj su djeca starije vrtićke skupine “Leptirići” izvela recitacije i otpjevala prigodnu pjesmu. Nakon toga, svećenik Damir S. blagoslovio je djecu i sve djelatnice vrtića. Djeca su zatim, zajedno sa svojim odgojiteljicama, blagovala kruh i ostale pekarske proizvode koje su kod kuće pripremili s roditeljima i bakama.
Ovim putem zahvaljujemo svim roditeljima na suradnji, a svećeniku na dolasku.