Početna / Leptirići i polarni svijet

Leptirići i polarni svijet

29.2.2024.

Leptirići i polarni svijet

Kao nastavak zimskih aktivnosti, Leptirići su otputovali u nepoznate krajeve te krenuli istraživati Sjeverni i Južni pol. Kroz enciklopedije, fotografije i video zapise, djeca su bogatila svoj rječnik i spoznaju o polarnim životinjama i životu ljudi (Eskima) na najhladnijim krajevima Zemlje. Formirali smo centar za osamu „Iglu“ koji su koristili za čitanje slikovnica i enciklopedija, ili pak simboličku igru. Najveći interes djeca su pokazivala za polarni kutak u koji smo smjestili igru pecanja riba na magnet za razvoj preciznosti, igru „Nahrani pingvina“ za razvoj matematičkih kompetencija, te „ledene kocke“ po kojima su djeca skakala ili oponašala kretnje polarnih životinja te tako razvijali motoričke sposobnosti. Igrom u senzornoj kutiji, poticali smo razvoj fine motorike i istraživanja senzornih materijala (umjetni snijeg, stiropor, vata). Kroz likovne aktivnosti razvijali smo  kreativnost te finu motoriku prstiju i šake. Kako nam je bilo na ovom putovanju, pogledajte sami!