Početna / Ljubav, prijateljstvo i glazba u Sovicama

Ljubav, prijateljstvo i glazba u Sovicama

22.2.2022.

Ljubav, prijateljstvo i glazba u Sovicama

Protekli period proveli smo u igri sa instrumentima, istražujući nove i drugačije zvukove, svirajući instrumente zajedno sa svojim prijateljima iz skupine Mali Zeko. Tako smo i oformili glazbeni kutić  sa raznovrsnim instrumentima (činele, ksilofon, bubnjevi, zvečke, šuškalice…), koji je, iako glasan, bio jako zabavan. Slušali smo različite vrste glazbe kao što su klasična glazba, naučili smo razne brojalice i pjesmice uz pokrete te smo pokušali pjevati na razne načine: tiho, glasno, brzo, sporo…

Valentinovo smo obilježili u znaku prijateljstva i ljubavi pa smo tako saznali koga najviše volimo i tko najviše voli nas, tko nam je drag prijatelj i s kim se volimo najviše igrati. Zajedno sa svojim prijateljima posjetili smo i naše prijatelje u starijim odgojnim skupinama pa su nas tako ugostile Vesele rode i Zvončići. Tu su i mnoge likovne aktivnosti kojima smo izrazili svoju kreativnost, istraživali neke nove likovne tehnike. Uz sve to uvijek nam je jako zabavno i u igri koju samostalno organiziramo u suradnji sa prijateljima, a to su igre građenja, simboličke igre i još mnoge druge. Navedenim smo aktivnostima utjecali na razvoj kreativnosti, koncentracije, okulomotorike, razvoj pozitivnih emocionalnih stanja, stvaranju bolje slike o sebi, razvoj dječje kompetencije, razvoj odnosa s vršnjacima, razvoj slušne, vizualne i taktilne percepcije, razvoj glazbenog pamćenja kao i razvoj sposobnosti doživljavanja i izražavanja glazbe.