Početna / Lola i velika tajna

Lola i velika tajna

5.12.2022.

Lola i velika tajna

U ponedjeljak, 5.12. Leptirići su se uputili u kino pogledati film Lola i velika tajna.

Lola je hrabra djevojka koja traga za istinom o nestalim roditeljima i misterijom vlastitih moći. U meksičkom gradu Santa Clara živi Lola, šesnaestogodišnjakinja koja nikada nije upoznala svoje biološke roditelje. Lola je veći dio svog života slušala priče kako su je roditelji napustili. Istraživala je mjesta gdje bi se oni mogli nalaziti, sve dok nije otkrila posebnu knjigu punu zanimljivih priča o gradu u kojem živi i povijesti njenog naroda. S ovom posebnom knjigom, Lola sa svoja dva brata kreće u avanturu kako bi pronašli karike koje nedostaju u njihovom obiteljskom naslijeđu.

Kako se Leptirići nalaze u projektu „Priče s poukom“ ova zanimljiva priča upotpunila je istraživanje priča i filmova koji nose pouku u sebi. Zajedno s odgojiteljicama, Leptirići su, po povratku u vrtić razgovarali o važnosti obitelji, ali i o djeci koja nemaju roditelje te tako podsjetili na važnost suosjećanja, naročito u ovo blagdansko vrijeme.

Nakon filma, Leptirići su se podružili u Gradskom parku.