Početna / Majčin dan

Majčin dan

5.5.2020.

Majčin dan

OBITELJ PRSTIĆ (logoritmička vježba)

„OVO JE TATA, DOBRICA PRAVI,

OVO JE MAMA SA ŠEŠIROM NA GLAVI,

OVO JE BRAT, VELIK I JAK,

OVO JE SEKA, U KRILU JOJ ZEKA,

OVO JE DJETEŠCE MILO

I TO BI SVE OD OVE OBITELJI BILO“

Opis aktivnosti: pri izgovaranju stihova podizati prste jedan za drugim i dodirivati ih kažiprstom druge ruke

Cilj aktivnosti: povezivanje govora s pokretom s ciljem bogaćenja rječnika i pravilnog izgovora svih glasova, razvoj spretnosti i usavršavanje preciznosti i koordinacije oko-ruka, razvoj mašte

MEDALJON ZA MAMU

Potreban materijal: slano tijesto ili glinamol, biljke (cvijeće, trava, grančice…), vodene boje, špaga

Opis aktivnosti: od slanog tijesta ili glinamola oblikovati željeni oblik medaljona, utisnuti biljke, ostaviti da se osuši te potom obojiti  vodenim bojama i zalijepiti špagu

CVIJET ZA MAMU

Potreban materijal: ubrus, vodene boje, ljepilo i slamčica

Opis aktivnosti: oslikati ubrus prema vlastitoj želji, ostaviti da se osuši, presavinuti na pola, omotati oko slamčice i zalijepiti

SLIKA ZA MAMU

Potreban materijal: široki selotejp ili folija za plastificiranje, cvijeće, ukrasne vrpce

Opis aktivnosti: na traku selotejpa ili foliju posložiti/aranžirati cvijeće te zalijepiti drugom trakom selotejpa ili plastificirati, a na kraju rubove slike ukrasiti šarenim trakama ili selotejpom s uzorcima

MOJA MAMA

Potreban materijal: alufolija, flomasteri, karton, ukrasne vrpce ili selotejp s uzorcima

Opis aktivnosti: karton „obući“ alufolijom, nacrtati sliku mame te rubove slike ukrasiti vrpcama ili selotejpom

BUKET ZA MAMU

Potreban materijal: kolaž papir, škare, selotejp, slamčice

Opis aktivnosti: na papiru precrtati, a potom izrezati dlan i zalijepiti na slamčicu kako bi nastao cvijet. Napraviti nekoliko takvih cvjetova te ih zavezati i staviti u tuljac od zelenog kolaža i buket za mamu je gotov.

 

Ciljevi likovnih aktivnosti: spremnost na savladavanje izazova i prepreka, razvoj empatije i solidarnosti izrađivanjem i poklanjanjem drugima nečeg svojeg, uživanje u procesu rada, voljno usmjeravanje pažnje i usredotočenost na aktivnost, razvoj osjetljivosti za osnovne likovne elemente (boja, crta, ploha, tekstura), razvoj likovnosti i kreativnosti kroz različita stvaralačka područja, razvoj preciznije senzomotorike, tj. bojanje unutar linija, izrezivanje škarama jednostavnih oblika, oblikovanje papirom, ispravno nanošenje ljepila, razvoj okulomotorne koordinacije, tj. pravilno držanje pisaljke, dobra integracija vizualnih podataka i motorne izvedbe, dobra organizacija razmještaja u prostoru i na papiru.