Početna / Majčin dan u skupini Leptirići

Majčin dan u skupini Leptirići

13.5.2019.

Majčin dan u skupini Leptirići

Majčin dan koji se slavi druge nedjelje u mjesecu svibnju bio nam je povod da pozovemo mame u skupinu da budu aktivni sudionici u životu i radu skupine. Nažalost, odazvala se samo jedna majka, S.Č., ali bez obzira na to ona je veoma snalažljivo i na vrlo zabavan način djecu motivirala i potaknula na pozitivne emocije koje gajimo prema majkama. Djeca su zajedno s njom izrađivala čestitku za svoje majke, kroz razgovor navela ih je na razmišljanje kako  je lijepo da svojim majkama pomažu u kućanskim poslovima, pospremanju svoje sobe koliko to njihove mogućnosti dozvoljavaju te na taj način isto mogu pokazati da ih puno vole.

Kako bismo naglasili važnost tog dana i ulogu majke u životu, djeca su imala priliku cijeli tjedan kroz različite aktivnosti upoznati se sa značenjem i ulogom majke, izrađujući čestitke, posebne crteže, čitajući prigodne slikovnice i stihove o majkama. Na kraju, djeca su s ponosom darivala svoje majke i na taj način pokazala koliko im znače i zahvalila na neizmjernoj ljubavi koju im majke svakodnevno pružaju.