Početna / Međunarodni dan zagrljaja

Međunarodni dan zagrljaja

28.1.2020.

Međunarodni dan zagrljaja

Povodom Međunarodnog dana zagrljaja poticajnim razgovorom djeca su na prikladan način izražavala i opisivala potrebe, unutrašnja stanja i interese, odnosno razvijala svijest o vlastitim osjećajima. Spomenuta aktivnost također je pridonijela i razvoju odnosa s vršnjacima te potakla kod djece osjetljivost na emocionalna stanja i doživljavanje drugih što je bilo vidljivo iz dječjih odgovora i saznanja o zagrljaju:

Zašto se grlimo?

M.S.: jer se volimo, jer smo obitelj, kad nekamo odlazimo

A.S.: kad ti netko fali

V.Š.: dok danima nekoga ne vidimo

M.A.: kad nekome poželiš dobrodošlicu

E.B.: kad se ne vidimo dugo

Kako se osjećamo kad nas netko zagrli?

M.S.: sretna sam

M.A.: toplo mi je oko srca

T.Đ.: čudno, a ne znam zakaj i kak opće to objasniti

A.S.: osjećam ljubav