Početna / Od ozona do puža u Tjednu kretanja

Od ozona do puža u Tjednu kretanja

20.9.2019.

Od ozona do puža u Tjednu kretanja

U sklopu Europskog tjedna kretanja proveli smo niz aktivnosti. Tjedan smo započeli prisjetivši se zašto je važan ozonski omotač. Kroz edukativne razgovore s djecom, promatranjem globusa, listajući enciklopedije te kroz likovne aktivnosti utjecali smo na razvoj dječje ekološke svijesti.

Od pedagoški neoblikovanog materijala izradili smo kuće prema interpretaciji bajke „Tri praščića“ u našem novo oformljenom dramskom kutiću. Kroz dramski kutić i igre s lutkama kod djece se razvija govor, mašta, koordinacija pokreta te jača njihovo samopouzdanje.

Slogan ovogodišnjeg Europskog tjedna kretanja „Krećite se s nama“ potaknuo nas je da osim svakodnevnih rutina jutarnjeg tjelesnog vježbanja, u Vrtić dođemo biciklima i natječemo se u štafetnim igrama.

A da se ne bi kretali samo mi, neka se utrkuju i puževi.