Početna / Od pčele do meda

Od pčele do meda

18.5.2022.

Od pčele do meda

Prateći interes djece, u skupinu smo pozvali gospodina Ivana Đuriševića koji nam je svojim znanjem približio taj moćan i hvalevrijedan pčelinji rad. Imali smo prilike spoznati kako pčele jedna drugoj daju na znanje gdje ima meda, odnosno kako izgleda „ples pčela“ koji smo sami i otplesali. Usvojili smo i spoznali koji su to pčelinji neprijatelji, koja je razlika između propolisa i meda te na koji način sve možemo iskoristiti med. Djeca su imala prilike nositi potrebnu zaštitnu opremu i time postati mali pčelari. Za kraj su nas razveselile didaktičke igre kojima smo završili ovu lijepu pčelinju avanturu. U znak zahvalnosti zajedničkim smo radom izradili poklon – saće. Hvala g. Ivanu i njegovom OPG-u Family Ranch Reza & Company na suradnji.