Početna / Otpad pametno odvoji – dobre navike usvoji

Otpad pametno odvoji – dobre navike usvoji

29.5.2019.

Otpad pametno odvoji – dobre navike usvoji

Dječji vrtić „Iskrica“ Đelekovec ove se godine uključio u obilježavanje Dana zaštite prirode u Republici Hrvatskoj i to sudjelovanjem u projektu „Otpad pametno odvoji-dobre navike usvoji“ čiji je nositelj Grad Koprivnica. Edukacijama i radionicama u sklopu projekta nastoji se podići svijest građana i stanovnika okolnih mjesta o važnosti održivog gospodarenja otpadom. Sudjelovanjem u projektu kod djece se postiže dodatan učinak važnosti i odgovornosti prema okolišu, a predstavljena je i njegova maskota: Mirko Reciklirko.

Jedna od aktivnosti projekta održana je prošli tjedan u Đelekovcu gdje su sudjelovale i „Iskrice“. Održana je štafetna utrka odvajanja otpada gdje su djeca pokazala izvanredne motoričke sposobnosti i već postojeća znanja o recikliranju. Djeca su se, osim usvajanja navika odvajanja otpada, dobro zabavila i u vrtić ponijela medalje koje će ih i dalje podsjećati kolika je važnost brinuti se o okolišu.