Početna / Ovako se ruke peru

Ovako se ruke peru

1.6.2020.

Ovako se ruke peru

Nakon dužeg vremena i naše Pčelice su se vratile u svoju skupinu. Velik interes kod djece pobudilo je konstantno pranje ruku mnogo puta na dan. Stoga smo nekoliko dana posvetili upravo aktivnostima vezanim uz pravilno pranje ruku. Djeca su uživala u vodi, sapunu, osobito sapunici. Razgovarali smo o virusima, bakterijama koje svi imamo na ruci i koji se nalaze oko nas i na slikovit način pokušali smo djeci to predočiti. Crtali smo čiste i prljave ruke. Također smo djeci uz pomoću slika i slikovnice objasnili i ispričali priču o Koronavirusu o kojem se ovih dana mnogo priča, a i većina starije djece dosta zna o njemu. Ovaj tjedan radili smo i jedan pokus sa sodom bikarbonom, vodom, octom, bojama i dobili smo šarene vulkane, djeca su pokus nazvali “šarena vulkanizacija”. Mnogo vremena provodili smo i na igrama na otvorenom. Djeca su bila oduševljena novoobojanim spravama, jedna djevojčica je komentirala da je naše igralište sada sretno jer je obojeno šarenim bojama. Proslavili smo i tri rođendana uz ples i veselu muziku. I naše Pčelice koje još uvijek dane provode kod kuće također su nam bile jako vrijedne, poslale su nam slike svojih aktivnosti koje su u suradnji s roditeljima proveli kod kuće te im zahvaljujemo od srca.