Početna / Pčelice na predstavi “Vuka se ne bojim ja”

Pčelice na predstavi “Vuka se ne bojim ja”

29.3.2024.

Pčelice na predstavi “Vuka se ne bojim ja”

Dana 26. ožujka 2024. godine u suradnji sa Osnovnom školom Legrad, Pčelice su sa školarcima gledala predstavu “Vuka se ne bojim ja” Kazališne družine Pinklec iz Čakovca. Predstava je nastala prema motivima bajke “Tri praščića” braće Grimm gdje se u prvi plan stavljaju univerzalne vrijednosti – prijateljstvo, marljivost i zauzimanje za svakog pojedinca, makar on bio i vuk.

Dinamično ispreplitanje narativnih i igranih prizora, elementi slapstick komedije, karikaturna gluma i songovi popraćeni svirkom ostarjelog vuka pripovjedača, sve to pridonosi atraktivnom sadržaju ove kazališne predstave čiji je jezik blizak i vrtićkom i školskom uzrastu.