Početna / Pedagoški neoblikovani materijali u svakodnevnom radu

Pedagoški neoblikovani materijali u svakodnevnom radu

20.2.2019.

Pedagoški neoblikovani materijali u svakodnevnom radu

Potaknuti dječjom prirodnom radoznalošću i istraživačkim interesima cilj nam je kvalitetno osmisliti prostorno-materijalno okruženje. Stoga se u Iskrici velika pažnja pridaje pedagoški neoblikovanim materijalima u čemu uvelike pomažu i roditelji što je odraz vrlo dobre suradnje. Pedagoški neoblikovani materijali potiču dječju kreativnost i maštu, kroz njih djeca uče i otkrivaju svijet, usvajaju nove vještine i sposobnosti (fina motorika, preciznost, kreativno rješavanje problema…), uče reciklirati, a ujedno potiču i socio-emocionalni razvoj djeteta jer djeca radeći u grupi vršnjaka uče dijeliti, pomagati, suosjećati.