Početna / Pokaži mi što možeš i znaš

Pokaži mi što možeš i znaš

20.5.2020.

Pokaži mi što možeš i znaš

Za ovu aktivnost potrebno je pripremiti jednostavne kartice za oponašanje zadanih radnji. Prikaz kartica možete pronaći u prilogu. Mi smo svojim karticama nadjenuli i imena, možete uzeti ista ili smisliti nova s djetetom. Cilj aktivnosti je da dijete izabere karticu, promotri što je na njoj i da ju pokuša oponašati. Ovu igru možete igrati i vi s djetetom.

Ovom aktivnosti dijete razvija psihomotoričke sposobnosti (ravnotežu, koordinaciju, snagu, izdržljivost), prostornu percepciju (stjecanje iskustva kretanjem), maštu i kreativnost.

Aktivnost možete proširiti na način da zadane likove na karticama dijete pokuša izraditi pomoću čačkalica, šibica, štapića za uho, slamčica i sličnih materijala koje imate kod kuće. Na taj način dijete razvija kreativnost, okulomotoriku (finu motoriku šake), složene senzorne vještine i preciznost (izrada minijaturnih predmeta) te osjetljivost za oblikovanje na plohi.