Početna / Polarni svijet u Zvončici

Polarni svijet u Zvončici

10.2.2021.

Polarni svijet u Zvončici

Zvončice su se proteklog tjedna otputile na jednu vrlo zanimljivu ekspediciju, naime – otputovali smo u polarni svijet u koji smo djecu uveli lutkama na štapu pa samo na taj način upoznali neke od životinja. Uz scensku igru s lutkama saznali smo gdje žive i čime se hrane te na taj način obogatili svoj rječnik kao i razvijali vještine slušanja i razgovaranja. Mnogobrojne aktivnosti ispunile su nam i protekli tjedan. Likovnim smo aktivnostima poticali razvoj dječje mašte i kreativnosti, kao i razvoj likovnog senzibiliteta za različita likovna sredstva i materijale (puff boja). Raznovrsnim igrama kao što su hranjenje medvjeda ribama, magnetna igra ribolov, traženje kartica u umjetnom snijegu ili pak hodanje po santama leda  kod djece potičemo razvoj koordinacije i preciznosti pokreta, kao i ravnoteže u kretanju, razvoja vještina u baratanju predmetima te razvoja taktilne, vizualne i prostorne percepcije. Kroz istraživačku aktivnost leda i zaleđenih životinja razvijali smo taktilnu i vizualnu, ali i percepciju okusa kušanjem leda. U fotogaleriji možete vidjeti mali djelić atmosfere polarnog svijeta u Zvončici.