Početna / Pričam ti priču

Pričam ti priču

22.11.2020.

Pričam ti priču

Mnoga znanstvena istraživanja pokazuju kako je čitanje od najranije dobi ključno za kvalitetan i cjeloviti rast i razvoj dječjeg mozga te kako pozitivno utječe na razvoj govora i artikulaciju glasova, razvoj mašte i kreativnosti te divergentnog mišljenja. Upravo zato, skupina Bubamare ove pedagoške godine krenula je u projekt Pričam ti priču gdje će tijekom cijele godine upoznavati razne likove iz bajki, dramatizacijom i izradom raznih plakata upotpuniti doživljaj pročitanoga. U sobi dnevnog boravka oformljen je centar knjižnice gdje se djeca mogu osamiti i uzeti slikovnicu te otploviti u daleki svijet bajki.

No, da bismo uopće mogli kvalitetno uploviti u projekt, najprije smo morali saznati i ponoviti kako se ponašamo prema slikovnicama. Stoga smo izradili plakat s pravilima ponašanja prema slikovnicama, a i uveli smo ritual koji će djeci biti znak da je vrijeme za čitanje i interpretaciju slikovnica, bajki i priča. A u slučaju da se slikovnica potrga, izradili smo i „Bolnicu za slikovnice“ koja će služiti kako bismo „izliječili“ i spasili priče. Uz pomoć odgojiteljica Bubamare su izradile i malo kazalište te lutke od drvenih kuhača i pedagoški neoblikovanog materijala koje će zasigurno probuditi maštu i kreativnost te pomoći u razvoju verbalnih i komunikacijskih vještina.

Prateći dječje interese, i dalje ćemo puno čitati, pjevati, glumiti i izrađivati!