Početna / Projekt Da bi MALI znali, a VELIKI pazili

Projekt Da bi MALI znali, a VELIKI pazili

11.6.2019.

Projekt Da bi MALI znali, a VELIKI pazili

Dana 5. lipnja 2019. na tiskovnoj konferenciji u Centru za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Podravsko sunce predstavljeni su rezultati projekta Da bi MALI znali, a VELIKI pazili. Projekt je odobrilo Ministarstvo unutarnjih poslova „Za Nacionalni program sigurnosti cestovnog prometa“ Republike Hrvatske 2011.-2020., područje: 4.PJEŠACI; Podpodručja: a) Korištenje obilježenih pješačkih prijelaza. Nositelj projekta je bila Udruga osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice , a vrijeme provedbe je bilo od 8.5.2018. do 30.5.2019. Partneri projekta bili su Osnovna škola Sokolovac, Dječji vrtić Vrapčić i Udruga Roma „Korak po korak“. Tijekom provedbe projekta u Dječjem vrtiću Vrapčić, Podružnici „Potočnica“ provedene su tri radionice: lutkarska priredba „Zebrasta priča“, simulacija ulice „Jako duga ulica“ te „Info točka“.  Kroz spomenute aktivnosti djeca polaznici Vrtića povećala su informiranost o prometnoj kulturi i sigurnim načinima prelaska obilježenih pješačkih prijelaza. Na tiskovnoj konferenciji ravnateljica Dječjeg vrtića Vrapčić Sanela Brgles i odgojiteljica iz Podružnice „Potočnica“ Sigetec Dajana Punčikar dale su informacije o dojmovima djece nakon provedenih aktivnosti u sklopu projekta.