Početna / Proljeće je oko nas

Proljeće je oko nas

3.4.2024.

Proljeće je oko nas

Sa zimom smo se pozdravili. Toplije temperature pokucale su na naša vrata. Izmamile su prekrasne boje različitog cvijeća. Prve su nam stigle visibabe koje smo gledali, mirisali i veselili im se. Saznali smo da postoje zaštićene vrste, i što ta riječ uopće znači.

Kako proljetnice  nije dopušteno ubirati,  preostaje nam uživati u pogledu, mirisati ih i veseliti im se. Proljeće postaje bogato godišnje doba, pa se tako može upijati i svim našim osjetilima. Osim što smo  aktivirali osjetila mirisanja, uključili smo i osjetila vida i osluškivanja.

Prilikom boravka vani primijetili smo kako se ptičice glasaju sve više, češće i  glasnije. Trava je sve zelenija i  veća. Drveće oko nas postaje zanimljivog izgleda, a njihove  grane sve više i više krase prekrasni cvjetovi. Veselimo se nadolazećim danima i novim iskustvima.