Početna / Proljetni križić-kružić

Proljetni križić-kružić

28.4.2020.

Proljetni križić-kružić

Igrajmo se još malo s prirodnim materijalima. Za izradu ove igre potrebno je da skupite 10-ak malo većih kamenčića. Osim kamenčića, potrebna nam je i tempera, kistovi, papir i marker.

Kamenčiće odvojite u dvije skupine te dio kamenčića dijete neka oboji crvenom, a dio žutom bojom. Kad se kamenčići osuše, na crvene iscrtajte linije i točke koje krase bubamaru, a na žute linije koje krase pčelu. Na komad papira, markerom iscrtajte polja za igru križić-kružić. Kad se kamenčići osuše, vaše bubamare i pčele spremne su da zaigraju proljetni križić-kružić.

Ovom aktivnosti kod djeteta se razvija likovni senzibilitet za različita likovna sredstva i materijale, kreativnost te učenje poštovanja pravila u igri (križić-kružić).