Početna / Put u priču Vlak u snijegu

Put u priču Vlak u snijegu

11.12.2023.

Put u priču Vlak u snijegu

Leptirići iz Koprivničkog Ivanca i Pčelice iz Legrada zajedno su odlučili otputovati u Veliki Grđevac.  Posjetili su školu i spomen-sobu Mate Lovraka gdje su uz zanimljivu igru lopticama upoznali što je to mlin (kako se kreće i pokreće te čemu služi). Nakon toga, isprobali su zimsku vožnju vlakićem te obišli Centar Mato Lovrak gdje su imali priliku vidjeti kako izgleda pravi vlak iz priče. U Centru su obišli kuću i okućnicu. Upoznali se s pojmom bunar, kako su ljudi dolazili do vode nekad u prošlosti kada nisu postojale slavine.

Također, zavirili su u život iz prošlosti te imali priliku pobuditi maštu o tome kako je život nekada izgledao.  Susreli su mnoštvo predmeta koji su se koristili nekada,  a danas se više ne koriste i postali su dio povijesti.  Susreću se tako s rifljačom te saznali kako ona „radi“. Imali su prilike vidjeti izgled preteče današnjih umivaonika uz upoznavanje njegovog načina funkcioniranja.  Upoznali su kako su ljudi nekada spavali, što su koristili umjesto današnjeg madraca, kako su se odijevali i kako je nastajala odjeća te još mnogo drugog.

Leptirići su tako osim na put, nakratko otputovali  u život ne tako davne prošlosti te imali priliku pobuditi maštu, uživjeti se i jedan dan biti u svijetu koji više ne postoji.