Početna / Putujemo svijetom – Indijanci i Egipćani

Putujemo svijetom – Indijanci i Egipćani

20.6.2020.

Putujemo svijetom – Indijanci i Egipćani

Nakon dugo vremena u skupinu nam se vratio patuljak Puteljak. Zajedno s njime otputovali smo u Sjevernu i Južnu Ameriku gdje smo upoznali Indijance – njihov izgled, način života, kulturu i običaje kroz edukativne filmove, glazbu, istraživačko-spoznajne i likovne aktivnosti. Zatim nas je patuljak odveo u drevni Egipat gdje smo se susreli s faraonima, piramidama, devama, mumijama, egipatskim bogovima… Izrađivali smo faraonske kape, ogrlice i narukvice, crtali piramide, čitali enciklopedije o Egiptu i gledali edukativne filmove. I dalje, s patuljkom Puteljkom, nastavljamo svoje putovanje svijetom upoznajući nove kontinente, države, ljude, kulture i običaje.