Početna / Senzomotoričke aktivnosti

Senzomotoričke aktivnosti

11.6.2021.

Senzomotoričke aktivnosti

Protekli smo period proveli u istraživanju sipkih materijala, senzornih boca i senzornih vrećica. Vrijedne su ručice naših Zvončica presipavale sipke materijale iz posude u posudu pomoću žlica, raznih posuda, sita i sl. Senzorne boce i svjetlosni stol okupirao je dječju pažnju koju su usmjerili na istraživanje, promatranje i isprobavanje. Istraživali smo i različitim likovnim tehnikama i materijalima, kao što je nanošenje boje na strech foliju kistom ili pak otiskivanjem boje ispod folije. Dolaskom vrućih dana djeci je ponuđena igra vodom na oduševljenje sve djece koja su jednostavno uživala u ovoj aktivnosti. Navedenim aktivnostima na zabavan i primjeren način kod djece svakodnevno utječemo na kompletan razvoj senzomotornog sustava.