Početna / Senzomotorika u skupini Bubamare

Senzomotorika u skupini Bubamare

25.3.2024.

Senzomotorika u skupini Bubamare

Senzomotorički razvoj preduvjet je razvoja svih kognitivnih sposobnosti kod djeteta. Nju možemo razvijati koristeći razne materijale i predmete koje imamo u neposrednoj okolini.  Taktilne staze razvijat će kod djece taktilnu percepciju, ravnotežu, koordinaciju, spretnost i snagu. Dijete istraživanjem i isprobavanjem raznih materijala iz svoje okoline razvija svoje osjete i pri tome se igra na nov način. Tako smo mi djeci ponudili različite materijale kao što su brašno, riža, pijesak, kamenčići, drvo, plastične čepove, mucaste žice i ostalo. Uz istraživanje materijala djeca su vježbala spretnost i finu motoriku prstiju i šake te pokazala svoju maštovitost i kreativnost u igru.