Početna / Slovo do slova, glas do glasa – riječ

Slovo do slova, glas do glasa – riječ

28.1.2020.

Slovo do slova, glas do glasa – riječ

Pokazujući veliko zanimanje za slova, analizu i sintezu, pronalazak glasa i slično produžili smo djeci spomenutu temu. Ove aktivnosti odlične su kao predvježba za pisanje i razvoj motoričkih vještina. Dijete kroz što više osjetila mora upoznati svako slovo. Ovoga puta radili smo slova od vlastitog tijela uz suradnički odnos gdje su se djeca morala domisliti kako složiti svoje tijelo da nastane zadano slovo. U riječima smo brojili glasove te ih uparivali s brojevima, a poigrali smo se i raščlanjivanjem. Za knjižnicu smo izradili svaki svoje ime i kada poželimo čitati, moramo upisati na špagu kvačicama svoje ime. Slikali smo i spužvama, a odigrali smo i igru Četiri lijepe riječi koje ćemo kada ih spomenemo u ophođenju prema nekome upisati na plakat te ćemo s vremenom vidjeti koja riječ se najviše u vrtiću upotrebljava.