Početna / Stigla jesen kod zečića

Stigla jesen kod zečića

25.10.2021.

Stigla jesen kod zečića

Stigla nam jesen, a s njom i mnoštvo boja, šarenila i plodova. Marljivo smo o jeseni učili,  njezinim se plodovima upoznali i šuškavim šarenim tepihom u obližnjem parku hodali. Sakupivši jesenske plodove (kukuruz, kesteni, žirevi, orasi) oformili smo kutić jeseni u kojem smo istraživali jesenske plodove, proučavali njihovu teksturu i oblik te ih naučili imenovati i prepoznati. Različite likovne aktivnosti uz jesenske plodove smo provodili  i jesenske pjesmice uz pokret pjevali: “Kruška, jabuka, šljiva”, “Jabučice crvena”, “Boc,boc iglicama” i “Mali bratec Ivo”. Na taj smo način osim govora razvijali finu i grubu motoriku, tjelesnu spretnost, koncentraciju i pažnju.  Dani kruha, taj važan dan zaboravili nismo, pričom o nastanku kruha i pjesmicom “Mali pekar” obilježili ga jesmo. Simbolička igra jako nam je važna, a uz Dane kruha jako povezana. Pravljenjem slanoga tijesta postali smo mali pekari, pravili svoje krušćiče te naučili kako se odnositi prema kruhu. Jež i vjeverica u naš vrtić su stigli, kroz likovne aktivnosti ponešto smo o njima naučili i bolje ih upoznali. U Malim zečićima smijeha i veselja nedostajati ne može, ali uz igru i prijatelje naučiti se svašta može!

Pozdravljaju vas vaši Zečići!