Početna / Suradnja s Knjižnicom i čitaonicom Fran Galović

Suradnja s Knjižnicom i čitaonicom Fran Galović

17.5.2019.

Suradnja s Knjižnicom i čitaonicom Fran Galović

Jedna od bitnih zadaća Dječjeg vrtića „Iskrica“ je otvaranje vrtića prema društvenoj sredini radi obogaćivanja života djece. Stoga smo ovih dana ostvarili suradnju s Knjižnicom i čitaonicom Fran Galović. Naime, dolaskom mame I.G., zaposlenice spomenute knjižnice i čitaonice, oformljen je novi centar pod nazivom „Mala knjižnica“ koji je kao projekt pokrenut još 2013. godine u okviru Nacionalne kampanje za poticanje rane pismenosti. Sam prostor smješten unutar vrtića opremljen je po mjeri djeteta te otvara niz mogućnosti u odgojno-obrazovnom radu. Uz ovako oformljen prostor cilj je omogućiti djeci druženje s knjigom kakvo bi ono i moralo biti, tj. poticati pozitivan odnos prema knjigama, ali i da bude mjesto koje je za dijete mirno i udobno te lišeno nepotrebnih ometajućih faktora. Uz mnoštvo priča djeca su također i potaknuta na stjecanje taktilnih iskustava vrećicom „Čitam, pričam, igram se!“ koja uz priču sadrži igre poput memori kartica, matematičku didaktiku, definiranje slijeda događaja i sl.