Početna / Ta divna šuma

Ta divna šuma

9.11.2020.

Ta divna šuma

U minulom tjednu potaknuti nizom jesenskih promjena u prirodi zaputili smo se u istraživanje šume i šumskog svijeta. Što šuma skriva, gdje se ona nalazi, na što pripaziti i još mnoštvo drugih pitanja zanimalo je male, radoznale Iskrice.

S ciljem što boljeg upoznavanja ovog dijela prirode krenuli smo u potragu za šumom, no čim smo naišli na obližnji park pažnju nam je privuklo mnoštvo šumskih epiteta. Visoka stabla, pucketanje lišća pod nogama u hodu ili trku zadovoljili su našu potrebu za kretanjem i boravkom na svježem zraku, a mnoštvo materijala koje smo ponijeli u vrtić uvelike je pomoglo u oformljivanju šumskog kutića i u daljnjem istraživanju: promatranje i crtanje kore drveta, proučavanje godova, listova i sl.

I to nije sve! Naša potreba i znatiželja traže već odgovore na nova pitanja: a tko nas gleda u šumi, što se u šumi radi, zbiva i sl. Veselimo se novom radnom tjednu i novim zbivanjima kojima ćemo zasigurno upotpuniti našu spoznaju i intelektualni svijet.