Početna / Tjedan cjeloživotnog učenja

Tjedan cjeloživotnog učenja

2.10.2019.

Tjedan cjeloživotnog učenja

Povodom 13. tjedna cjeloživotnog učenja ugostili smo gospodina B.H. iz Starigrada koji se bavi izradom drvenih  igračaka. Djeca se ovim putem upoznaju s različitim i vrlo zanimljivim starinskim drvenim igračkama. Predstavljene igračke u modernom svijetu ponude već dugo nisu dostupne, stoga je ovo bila jedinstvena prilika za upoznavanje povijesti igračaka. Gospodin je rado predstavio izrađene igračke iz svog djetinjstva te ih kroz demonstraciju približio djeci. Djeca su vidno uživala, upoznavala i isprobavala njihov vrlo interesantan način upotrebe. Bilo je tu različitih drvenih životinja bez mehanizma i s mehanizmom pokretanja, zviždaljka, vrtuljaka različitih stilova pokretanja, prački, zvučnih igračaka koje imitiraju glasanje životinja, različitih pokretnih igračaka koje zahtijevaju spretnost ruku i mnoštvo drugih.