Početna / Tjedan zdravlja u Zvončici

Tjedan zdravlja u Zvončici

8.4.2022.

Tjedan zdravlja u Zvončici

Ovaj tjedan obilježili smo Tjedan zdravlja. Kroz razne aktivnosti posvetili smo se upravo onom najvažnijem – našem zdravlju! Istraživali smo veliko zubalo i četkicama četkali velike zube. Uz prigodnu pjesmicu “Šubi dubi dubi” oslikali smo četkicama i temperom predloške zubića. Izradili smo plakat sretnog zdravog i tužnog pokvarenog zubića te vizualno usvajali nove pojmove zdrave i nezdrave prehrane. Isprobali smo i pastu od jagode i istraživali ju prstićima. Jako nam se svidjela!  Isprobali smo okuse obične vode i vode s cijeđenom narančom te izradili sok pa smo tako nazdravili Svjetskom danu zdravlja (7.4.). Provodili smo mnogo vremena u dvorištu na svježem zraku i upijali sunce. Svakog dana dosljedno peremo ruke prije jela i nakon igre što je vrlo važno za našu higijenu. Iako smo mali, mi smo puno naučili i svakodnevno nastojimo očuvati naše zdravlje tako da pažnju posvećujemo osobnoj higijeni  i zdravoj prehrani. Pijemo puno tekućine, a posebno vode koja je temelj našeg zdravlja i zdravlja naše planete.